W dzisiejszym odcinku zapraszamy na prezentację dwóch filmów pokazujących zasadę działania najnowszego systemu muzycznego Linn'a - Klimax Exakt. Exakt łączy trzy przełomowe technologie - Source First, Linn DS oraz Aktiv. Dzięki całkowitemu wyeliminowaniu wad tradycyjnego systemu audio, Exakt stanowi prawdziwy przełom w możliwościach brzmieniowych. Pozwala również zoptymalizować sprzęt na etapie projektu, produkcji oraz... w naszym domu.
sobota, 30 listopada 2013
piątek, 29 listopada 2013
Na święta w 24-bitach...
Dla wszystkich melomanów wytwórnia muzyczna Linn Records przygotowała wyjątkowy prezent pod choinkę. Począwszy od 1 grudnia aż do świąt Bożego Narodzenia, codziennie będzie oferowała ona jeden wybrany utwór w formacie Studio Master do pobrania za darmo.
Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Na świątecznym albumie znajdziemy między innymi: Scottish Chamber Orchestra dla miłośników muzyki klasycznej, Claire Martin dla miłośników jazzu, pionier muzyki elektronicznej Jean-Michel Jarre, czy indie-szkocko-rockowy Admiral Fallow... i wiele innych ciekawych utworów.
Zapraszamy do pobierania: http://www.linn.co.uk/christmas
Każdy utwór będzie dostępny do pobrania z serwerów Linn'a przez 24 godziny. Dla osób, które zapomną. z tego czy innego powodu o pobraniu swojej codziennej dawki wyśmienitej muzyki, prosimy o odwiedzenie profilu Linn Polska na facebooku.
czwartek, 28 listopada 2013
Z CD do pliku.
Przekonwertowanie dużej kolekcji muzycznej z płyt CD do plików FLAC/ALAC może być dość uciążliwe. O ile szybko przeniesiemy 100, 200 lub 300 płyt do postaci solid-state, o tyle czas potrzebny na digitalizację kilkuset a nawet tysiąca i więcej albumów sprawia, że nie jest to proste zadanie. W naszej ofercie znajdą Państwo dyski sieciowe MusicNAS, z dedykowaną zgrywarką płyt CD. Działa ona w pełni automatycznie. Wystarczy włożyć płytę, a MusicNAS zajmie się resztą, pobierając wszystkie opisy i pilnując aby płyta w postaci idealnej kopii znalazła się na naszym dysku.
Dla osób które jednak chciałby przyspieszyć cały proces, oferujemy usługę zgrywania kolekcji płyt CD w naszym salonie. Żadna ilość nie jest nam straszna. Stawki ustalane są indywidualnie, prosimy o kontakt w sprawie wyceny.
środa, 27 listopada 2013
100 lat rocka... muzyczny obraz.
Ciekawa forma prezentacji historii muzyki rockowej. 100 lat przedstawione w jednym, przystępnym, multimedialnym obrazie. Przed kliknięciem prosimy włączyć swój system audio lub podłączyć słuchawki.
wtorek, 26 listopada 2013
Akurate Week.
Od wtorku 26. listopada zapraszamy na specjalne pokazy systemów Linn Akurate w salonie STEREO STEREO Warszawa. Główną atrakcją będą kolumny Akubarik (Akurate Isobarik), aktywny system kolumn głośnikowych. W połączeniu z wysokiej klasy źródłem Akurate DS lub Akurate DSM tworzy on świetny system high-end dla każdego miłośnika muzyki, a dzięki wyjątkowej funkcjonalności umożliwia integrację wszystkich źródeł audio/video w salonie. Bez względu na to czy chcemy podłączyć gramofon, konsolę do gier, telewizor lub odtwarzacz Blu-Ray, Akurate pozwoli wszystkiemu zabrzmieć najlepiej.
Akurate DSM to high-endowy odtwarzacz strumieniowy połączony z przedwzmacniaczem cyfrowo-analogowym. Do naszej dyspozycji otrzymujemy pełen komplet wejść cyfrowych oraz analogowych, dzięki czemu możemy poprawić jakość brzmienia praktycznie wszystkich urządzeń audio/video.
Do naszej dyspozycji otrzymujemy pełen komplet wejść cyfrowych, dzięki czemu możemy poprawić jakość brzmienia praktycznie dowolnych urządzeń audio oraz audio/video. Dziesięć wejść cyfrowych robi wrażenie, tym bardziej, że to tylko początek. Akurate DSM zawiera w sobie wysokiej klasy przedwzmacniacz analogowy, podobnie jak wszystkie przedwzmacniacze Linn'a oparty o układ regulacji solid-state. Cztery wejścia analogowe powinny wystarczyć w nawet najbardziej rozbudowanych systemach.
Hybrydowa kontrola głośności zapewnia najkrótszą ścieżkę sygnału oraz niezależną regulację - cyfrową dla źródeł cyfrowych oraz analogową dla źródeł analogowych. Wysokiej jakości przedwzmacniacz analogowy będzie idealnym partnerem dla Sondeka LP12, zaś cyfrowa regulacja głośności zapewnia optymalną jakość w szerokim zakresie głośności oraz wyjątkowo niski poziom zakłóceń i szumu.
Hybrydowa kontrola głośności zapewnia najkrótszą ścieżkę sygnału oraz niezależną regulację - cyfrową dla źródeł cyfrowych oraz analogową dla źródeł analogowych. Wysokiej jakości przedwzmacniacz analogowy będzie idealnym partnerem dla Sondeka LP12, zaś cyfrowa regulacja głośności zapewnia optymalną jakość w szerokim zakresie głośności oraz wyjątkowo niski poziom zakłóceń i szumu.
Akurate DSM wyposażony jest również w wysokiej klasy moduł przedwzmacniacza gramofonowego, obsługujący wkładki gramofonowe typu MC oraz MM. Idealnym uzupełnieniem przedwzmacniacza będzie oczywiście gramofon Sondek LP12. Także dla posiadaczy słuchawek przygotowano coś wyjątkowego - dedykowany wzmacniacz słuchawkowy w klasie A.
Akubarik
Młodszy brat aktywnych kolumn Klimax. Akurate Isobarik łączy najlepsze cechy kolumn Akurate z wyjątkową sekcją basową Isobarik.
Akurate Isobarik, podobnie jak flagowe Klimaxy posiadają wbudowany moduł Aktiv. Wewnętrzna zwrotnica aktywna dzieli sygnał dla 5 poszczególnych głośników. Najkrótsza ścieżka sygnałowa, brak kompromisowej zwrotnicy paswynej, aktywny podział pasma oraz możliwość dopasowania do indywidualnej akustyki pomieszczenia to tylko początek zalet.
Układ głośnikowy 3K Array składa się z trzech wyspecjalizowanych głośników - super-tweetera, głośnika wysokotonowego oraz kopułki średniotonowej. Całość zamknięta w aluminiowym body, zapewnia wyjątkowo jednorodną i szeroką propagację dźwięku, tworząc urzekającą oraz holograficzną scenę dźwiękową. Optymalne rozmieszczenie głośników daje efekt jednorodnego, szerokopasmowego źródła dźwięku. Integrację z dołem pasma zapewnia głośnik średnio-niskotonowy zamontowany na froncie obudowy.
Układu basowego Isobarik nie trzeba przedstawiać, ale warto tylko dodać, że został on umieszczony na dole obudowy i zapewnia niemal idealne rozchodzenie się niskich częstotliwości w pomieszczeniu. Dodatkowo dwa źródła basu, tak jak w kolumnach Akurate Isobarik minimalizują w pewnym stopniu szkodliwy wpływ modów pomieszczenia na jakość odtwarzania niskich tonów.
Wbudowany wzmacniacz zawiera pięć osobnych układów zwrotnic aktywnych oraz wzmocnienia, po jednym na każdy przetwornik i umożliwia uproszczenie systemu do tylko odtwarzacza oraz kolumn. Stopnie mocy w technologii Chakra zasilane są przez linnowski zaawansowany zasilacz impulsowy 5. generacji - Dynamik.
Podobnie jak wszystkie kolumny Linn'a, Akurate oferowane są w pięciu naturalnych fornirach - dąb, wiśnia, róża, czarny jesion, orzech oraz ponad 250 kolorach lakieru na wysoki połysk.
Zapraszamy.
sobota, 23 listopada 2013
Trochę techniki na weekend. Wtyczki, gniazdka, złącza.
W dzisiejszym odcinku naszego przewodnika po świecie techniki audio/video, zajmiemy się rzeczą z pozoru bardzo prostą. Gniazdami audio, ich klasyfikacją oraz nazewnictwem. Każde urządzenie musimy przecież do czegoś podłączyć aby usłyszeć dźwięk. Odtwarzacz do wzmacniacza, wzmacniacz do kolumn, itp.
Najpowszechniejszym gniazdem spośród obecnie używanych jest gniazdo RCA, zwane również phono lub po prostu chinch. Nazwa standardu wywodzi się od Radio Corporation of America, w skrócie RCA. To oni właśnie wprowadzili ten typ złącza na rynek w latach 40-tych. Co ciekawe, na początku gniazdami tymi przesyłano sygnał wysokopoziomowy (czyli taki wystarczający do wysterowania kolumn). Liczyła się prostota, powtarzalność i stosunkowo niskie koszty produkcji. Obecnie jednak złączem typ przesyłamy sygnał niskopoziomowy, w zależności od typu gniazda, będzie to sygnał analogowy lub cyfrowy.
Gniazda RCA można wykorzystać do przesyłania obrazu:
Composite (kompozyt) - jedno, oznaczone na żółto gniazdo.
Component (komponent) - trzy różnokolorowe złącza, niebieskie, zielone, czerwone.
W przypadku transmisji cyfrowej dźwięku, korzystamy ze standardu SPDiF i złącze takie nazywamy wyjściem Coaxial (kolaksialnym), jak również jako 'cyfrowe elektryczne'.
Drugie złącze to BNC, wykorzystywane powszechnie do sygnałów wysokich częstotliwości, w tym radia oraz telewizji. W sprzęcie audio jednak najczęściej zobaczymy gniazda BNC oznaczone jako wyjścia lub wejścia cyfrowe. Dlaczego? Do transmisji SPDiF potrzebujemy mieć kabel spełniający odpowiednie warunki a dokładniej oporność 75 Ω. Najczęściej te warunki spełniają właśnie wtyki BNC.
Taki kabel wykorzystuje mechanizm bagnetowy, więc po włożeniu do gniazda należy go delikatnie przekręcić aż wejdzie na swoje miejsce. Rzadko możemy też spotkać wyjścia w tym standardzie dla obrazu, zazwyczaj będzie to wariacja wejścia/wyjścia Component.
Kolejnym kablem często spotykanym w sprzęcie jest XLR, który wywodzi się ze studiów nagraniowych. Dzięki odpowiedniemu ekranowaniu oraz co bardzo ważne, specjalnej budowie elektroniki są one mniej czułe na różnego rodzaju zakłócenia, co sprawdza się doskonale w studiu czy na scenie, gdzie mamy wokół sprzętu prawdziwe kłębowisko rozmaitych kabli. Co ważne, to że urządzenie posiada tego rodzaju wejścia czy wyjścia, nie musi oznaczać automatycznie, że będzie brzmiało lepiej. Kable XLR stosujemy tak jak RCA, po jednym na kanał.
Dopiero odpowiedniej klasy elektronika wewnątrz i prowadzenie sygnału gwarantuje, że może brzmieć lepiej niż "zwykłe" wyjście RCA. XLR nazywany jest również złączem zbalansowanym (od ang. balanced) lub symetrycznym, która to nazwa lepiej oddaje sens takiego połączenia. W studiach stosuje się również złącze AES/EBU, które do transmisji sygnału SPDiF wykorzystuje kable XLR o odpowiednich parametrach (110 Ω).
Kolejnym złączem jest Toslink, czyli gniazdo cyfrowe optyczne. Już sama nazwa sugeruje, że mamy tutaj do czynienia z odmienną sytuacją od poprzednich. Toslink w odróżnieniu innych wyjść/wejść przesyła sygnał światłowodem zamiast przewodnikiem z miedzi lub srebra. W tańszych kablach będzie to przewodnik plastikowy, w droższych szkło. Jakie zalety niesie wykorzystywanie światła? Po pierwsze, jest ono praktycznie odporne na wszelkiego rodzaju zakłócenia, poza zakłóceniami własnymi materiału.
Nie 'sieje' zakłóceniami elektromagnetycznymi oraz samo nie zbiera ich z otoczenia. Zazwyczaj rekomendujemy łączenie urządzeń tym kablami, które mogą wprowadzać zakłócenia - czyli komputer, dekoder tv kablowej, itp. Toslink według standardu SPDiF może przesyłać sygnał 96 kHz / 24 bit, to ograniczenie dotyczy również kabli Coaxial, jednak czasami urządzenia mogą współpracować z sygnałami powyżej tej granicy - nie jest to jednak norma.
Kolejnym złączem jakie omówimy jest HDMI. Nazwa to skrót od High Definition Multimedia Interface. Obecnie każde urządzenie video jest kompatybilne z tym standardem. HDMI służy nam do podłączenia konsoli do gier, odtwarzacz Blu-Ray, tunera telewizji satelitarnej lub kablowej, odtwarzacza strumieniowego, kamery, itd. a także telewizora oraz projektora. Jest bardzo wygodne, ponieważ jednym kablem przesyłam zarówno dźwięk (stereo lub wielokanałowy) jak i obraz (HD/4K). Ma to swoje plusy, jak również minusy. Duża ilość danych jaka jest konieczna do przesyłania stawia dość spore wymagania sprzętom oraz kablom.
Standardowe kable HDMI mogą nie pracować prawidłowo powyżej 15-25 metrów. Potrzebujemy wtedy kabli spełniających bardziej wyśrubowane normy lub też po prostu zamieniamy sygnał z HDMI na inne. Dodatkowo połączenie jest zabezpieczane przed kopiowaniem, co przy przesyle przez wiele elementów może powodować dodatkowe problemy z uzyskaniem obrazu i dźwięku. Mimo wszystko jeden kabel do telewizora, zamiast dotychczasowych kilku jest po prostu bardziej praktyczny. Czasem w sprzęcie przenośnym możemy zobaczyć mniejszą wersję HDMI (Mini lub Micro), wymagają one wtedy przejściówki lub odpowiedniego kabla aby połączyć go z naszym sprzętem.
Ostatnie złącze to Mini-Jack. Powszechnie stosowane w sprzęcie przenośnym oraz systemach słuchawkowych. Mini-Jack to mniejsza wersja złącza Jack (Ameryka!) która wykorzystuje jeden kabel do transmisji dźwięku dla dwóch kanałów (lub trzech). Jest bardzo wygodne, proste oraz lekkie stąd jego popularność. Jak widać na poniższym zdjęciu jest to pojedynczy wtyk z rozdzielonymi pozycjami dla sygnału dla lewego i prawego kanału, masy oraz dodatkowo tutaj - mikrofonu.
Taki wtyk aż się prosi aby podłączyć go do systemu muzycznego Linn Kiko. Słuchawki Marshall i Grado brzmią z małym Linnem wyśmienicie.
Dziękujemy za lekturę.
piątek, 22 listopada 2013
Dwie dekady w duchu jazzu.
Niemiecka wytwórnia muzyczna ACT prezentuje nagranie z koncertu z okazji 20-lecia swojej działalności. Jak zwykle jest to okazja na przedstawienie najbardziej rozpoznawalnych artystów współpracujących z labelem z Monachium.
Zeszłoroczny koncert został nagrany w wysokiej rozdzielczości. Koszt albumu 48 kHz / 24 bit wynosi 63 zł. Dokładnie złotówka za minutę. Bez względu na to jak wiele nagrań będzie już w naszej kolekcji, ale na pewno znajdziemy miejsce dla tego koncertu. Pasodoble?
czwartek, 21 listopada 2013
Julileuszowa Rega we Wrocławiu.
Świętując swoje czterdziestolecie, Rega oferuje limitowaną wersję gramofonu opartego na wielokrotnie nagradzanym modelu RP3. Model RP40 produkowany będzie w limitowanej ilości sztuk tylko do końca tego roku.
Gramofon analogowy Rega RP40 będzie dostarczany ze specjalną edycją wkładki Elys 40, starannie selekcjonowaną, oferującą ulepszone obrazowanie stereo, balans i szczegółowość. Bardziej spostrzegawczy czytelnicy zauważą również wyjątkowy kolor obudowy - biały, zamiast standardowego niebieskiego. RP40 zawiera także nowy, silikonowy, czerwony pasek napędowy, zaprojektowany pierwotnie dla najwyższego "concept-gramofonu" Naiad.
Ulepszone paski są produkowane z wykorzystaniem nowych narzędzi, gwarantujących stabilność wymiarową średnicy i obwodu, co bezpośrednio przekłada się na stabilność obrotów, redukując fluktuację, wpływając wprost na to, co słyszymy.
W skład zestawu będzie wchodził zewnętrzny zasilacz TT-PSU, do którego będzie ręcznie dobierany silnik gramofonowy, zanim zostanie on zamontowany w gramofonie (poziom dopasowania oferowany dopiero w modelu referencyjnym modelu RP8). Pozwala to na zmaksymalizowanie wydajności obwodu antywibracyjnego, oferując jednocześnie wygodę elektronicznej zmiany prędkości.
Zapraszamy na odsłuchy w salonie Stereo Stereo Wrocław.
środa, 20 listopada 2013
Muzyka dalej niż film.
Muzyka filmowa jest bardzo ciekawym gatunkiem.
Zazwyczaj dobry film zawiera w sobie również dobrą muzykę. Bardzo często takie kompozycje są wartością sama w sobie. Wtedy nawet nie kojarzymy poszczególnych utworów z
obrazami z w naszej głowie, mogą istnieć one zupełnie niezależnie. Ścieżka dźwiękowa do 'Łowcy Androidów' (znanego
również pod oryginalną nazwą 'Blade Runner') okazała się na tyle
inspirująca, że pewien kolektyw muzyków postanowił "dograć" dalszą
część.
'Moments Lost' jest wspólnym dziełem muzyków, grafików oraz pisarzy tworzących jedną, nierozdzielną rzeczywistość Los Angeles roku 2019, kontynuując przedstawioną w filmie historię. Hollywodzką produkcję kojarzymy oczywiście ze świetną rolą Harrisona Forda, ale również z sugestywną muzyką Vangelisa. Brzmi ona fantastycznie, szczególnie z czarnej płyty, ale to już zupełnie inna sprawa.
Ten ciekawy projekt można wspierać na platformie croudfundingowej Indiegogo. Do uzbierania pozostało trochę ponad 15 tysięcy € z wyznaczonej kwoty 25 tys. €. Trzymamy kciuki, bo zapowiada się naprawdę obiecująco.
http://www.indiegogo.com/projects/moments-lost
http://www.indiegogo.com/projects/moments-lost
wtorek, 19 listopada 2013
Uwaga na oczy. Najgorsze okładki płyt - część druga.
Poprzedni ranking piętnastu najgorszych okładek płyt wszechczasów zapewne poprawił humor wielu z nas. Zgodnie z wieloma życzeniami przygotowaliśmy drugą część rankingu. Fascynujące zespoły, przepiękna szata graficzna, pomysłowe okładki...
sobota, 16 listopada 2013
Trochę techniki na weekend.
W dzisiejszym odcinku naszego cyklu prezentujemy montaż systemu Klimax w fabryce szkockiego Linn'a na przedmieściach Glasgow. Nowa siedziba Linn'a została zaprojektowana przez sir Rogera Rogersa, światowej sławy architekta - jednego z twórców paryskiego Centre Georges Pompidou.
Aby rozpocząć odtwarzanie proszę kliknąć na obrazek.
piątek, 15 listopada 2013
Marshall Major
Czekamy właśnie na dostawę nowej partii słuchawek Marshalla. Są to nasze ulubione słuchawki do urządzeń przenośnych. Czarne lub białe pasują świetnie do iUrządzeń. Bez względu na to czy mamy ochotę na koncert tylko dla nas, czy idziemy po prostu na spacer i chcielibyśmy mieć odpowiedni akompaniament, Marshalle świetnie uzupełnią naszą muzykę.
Wzmacniacze gitarowe Marshalla od ponad 50 lat cenione są za charakterystyczny, pełny i bogaty dźwięk. Słuchawki Marshalla dobrze przenoszą tą charakterystykę. Oczywiście sprawdzają się z rozmaitymi gatunkami muzyki, jednak najlepiej czują się w gitarowym, jazzowym lub rockowym repertuarze.
Marshall Major, bo o tym modelu mówimy, występuje w dwóch wersjach - słuchawki lub słuchawki z modułem sterowania i mikrofonem (FX). Cena tej przyjemności? 429 zł za model standardowy oraz 499 zł za model FX.
czwartek, 14 listopada 2013
Quiz wiedzy muzycznej.
Ciekawa grafika przygotowana przez Virgin Digital. Proszę wytężyć swój wzrok i odszukać jak najwięcej zespołów muzycznych przedstawionych na zdjęciu.
środa, 13 listopada 2013
Wielkie zmiany w świecie obrazu.
Od pewnego czasu krążyły pogłoski o planowanym zakończeniu produkcji telewizorów plazmowych przez japońskiego Panasonica. Od wielu lat ekrany tego producenta były wyborem numer jeden wielu klientów szukających najwyższej jakości obrazu. Tegoroczny, limitowany model ZT65 był tylko tego potwierdzeniem. Pozycja potentata wydawała się niezagrożona, tym bardziej po rezygnacji z produkcji telewizorów przez Pionieera kilka lat wcześniej, inżynierowie tego ostatniego dostali nowe posady w Panasonicu. Jak widać, jednak kryzys dał się we znaki wszystkim. Panasonic ogłosił już oficjalnie, że w przyszłym roku nie wyprodukuje żadnego telewizora plazmowego. W ofercie pozostaną i będą rozwijane telewizory z matrycami LCD. Czy to koniec wysokiej klasy plazm? To bardzo możliwe.
Niemiecki Loewe borykający się ostatnio z problemami finansowymi ogłosił, że udało im się dojść do ugody z nowy inwestorem, który uratuje firmę przed widmem bankructwa. Najprawdopodobniej udziałowcem firmy został chiński koncern HiSense, z którym firma z Kronach podpisała pod koniec lata umowę o ścisłej współpracy handlowej oraz technicznej. Loewe jest bodajże ostatnim producentem telewizorów, który produkuje swój sprzęt w Niemczech.
Szybsze bicie serca wywołała informacja o... wznowieniu prac nad telewizorami przez Pioneera. Niestety nie przejmą oni pałeczki po Panasonicu. Do oferty mają wrócić telewizory LCD. Na razie pojawią się one na rynku angielskim oraz skandynawskim, niewykluczone jednak, że będą dostępne w przyszłości w innych krajach.
Jak widać w świecie video dzieje sie dużo rzeczy i nie dotyczy to tylko nowych rozdzielczości, złączy czy technologii.
wtorek, 12 listopada 2013
Grywalność w 24-bitach
Nietypowo rozpoczynamy nowy tydzień. Na francuskim portalu Qobuz.com naszą uwagę przykuł album w wysokiej rozdzielczości z gry Assasin's Creed IV. Na początku może wywoływać to uśmiechy na twarzy, przecież to nic wielkiego, żaden Davis, Bowie czy Plant. Jednak gry komputerowe zaszły daleko od czasów dwu-tonowych melodyjek. Dźwięk doskonale uzupełnia rozgrywkę, pomaga, kieruje, a praktycznie zawsze buduje nastrój. Złożoność wielu kompozycji można porównać do muzyki filmowej, która przecież jest wielokrotnie świetnie oceniana. Wielu naszych klientów ma do swojego systemu wpiętą konsolę do gier - nigdy wcześniej rozrywka nie brzmiała tak dobrze.
Jeśli zależy ci na tym realizmie – zgiełku bitewnym, świstach powietrza w uszach czy wrzawie tłumów - połącz się z Linnem a usłyszysz wszystko to czego Ci brakowało. Ścieżka dźwiękowa z gier, czy filmów, jeśli jest dobra, może być dawać radość ze słuchania nawet sama. 60 zł za album w 24-bitach.
niedziela, 10 listopada 2013
Stereo Stereo w nowej odsłonie
Tuż przed tegoroczną wystawą Audio Show zaprezentowaliśmy naszą nową, ulepszoną stronę internetową. Nowy witryna internetowa została stworzona w tzw. technologii responsywnej. Co to oznacza? Sama zmienia swój rozmiar, w zależności od urządzenia, z którego ją przeglądamy. Wielu z naszych klientów korzysta z urządzeń przenośnych do przeglądania internetu, dlatego też postaraliśmy się, aby była ona bardziej czytelna na ekranie smartphone'a lub tabletu. Apple iPad mini jest tutaj jak najbardziej na miejscu, nie tylko w roli pilota systemowego.
Mamy nadzieję, że nowy wygląd przypadnie Państwu do gustu. Z powodu wielu prac*, w tym między innymi nad naszą stroną nie aktualizowaliśmy ostatnio bloga, dlatego też wracamy do pisania o muzyce, ciekawych rozwiązaniach, koncertach, sprzęcie oraz technice. Zapraszamy do lektury.
* więcej szczegółów już wkrótce!